ua en pl 

+38(032)294-94-40

(067) 674-04-23, (067) 672-01-21

Україна ::: Про країну

Україна розташована у Центрально-Схiдній Європі, у південно-східній частині Східноєвропейської рівнини, між 44''20' і 52''20' північної широти і 22''5' і 41''15' східної довготи.

Географічне розташування України достатньо вигідне. Через її територію проходять найважливіші транспортні магістралі, які зв'язують Західну Європу із країнами Закавказзя та Центральної Азії.

З півночі на південь територія України простягається на 893 кілометри, із заходу на схід – на 1316 кілометрів. Україна є найбільшою країною, кордони якої не виходять за межі Європи.

Крайні точки території України:

  • На півночі – с. Петрівка (Чернігівська область)
  • На півдні - мис Сарич (Автономна Республіка Крим)
  • На заході - м. Чоп (Закарпатська область)
  • На сході - с. Червона Зірка (Луганська область)

Загальна площа України становить 603 700 км2, що складає 5,7% території Європи i 0,44% території світу. За площею Україна перевищує Францію (544 тис. км2), Іспанію (505 тис. км2), Швецію (450 тис. км2), ФРН (356,3 тис. кв. км), Польщу (312,7 тис. км2).

Загальна довжина кордонів: 6992 км.

Довжина сухопутних кордонів: 5637 км.

Довжина морської ділянки кордону: 1355 км. (по Чорному морю – 1056,5 км; по Азовському морю – 249,5 км; по Керченській протоці – 49 км).

Площа: 603 700 кв.км.

Географічний центр Європи знаходиться на території України, неподалік міста Рахова Закарпатської області. Це місце, яке було визначено ще у 1887 р. фахівцями Австро-Угорщини, позначене стеллою і геодезичним знаком. Латинською мовою тут викарбувані слова: "LOCUS PERENNIS. Dilicentissime cum libella librationis guae est in Austria et Hungaria confecta cum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. МD ССС LХХХVІІ", які в перекладі означають: "Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, із спеціальним апаратом, який виготовлений в Австрії і Угорщині, з шкалою меридіанів і паралелей, встановлений Центр Європи. 1887".

Вихід до морів

Україна має широкий вихід до Чорного і Азовського морів, що зв'язує її із країнами середземноморського басейну. Також через море Україна межує із Республікою Болгарія, Туреччиною та Грузією. Площа виключної (морської) економічної зони України становить понад 82 тис.кв.км. Найбільшими чорноморськими портами є Одеса, Іллічівськ, Херсон, Севастополь, азовськими - Маріуполь, Бердянськ, Керч.

Офіційна мова: українська

Столиця: Київ

Набуття незалежності: 24 серпня 1991 року

Клімат

Помірно-континентальний, на Південному березі Криму - субтропічний, середземноморського типу. В Закарпатті клімат м'який, з теплою малосніжною зимою і дощовим літом.

Середня зимова температура: від -8° до -12° C (від +17.6° F до +3° F). В південних областях зимова температура коливається близько 0° C (+32° F).

Середня літня температура: від +18° до +25° C (від +64,4° F до +77° F), хоча вдень вона може досягати більше +35° C (+95° F).

Найкращий час для відвідування України: літо, пізня весна та рання осінь.

Населення: 47 732 079 (щільність – 80 чол/кв.км.)

Валюта: гривня (літерний код гривні - UAH, цифровий код - 980, скорочена назва - грн.)

Інтернет-домен найвищого рівня: ua

Телефонний міжнародний код: 380

Кредитні картки

Кредитні картки приймаються в багатьох крамницях, готелях, ресторанах, клубах. Банки обмінюють подорожні чеки на гривні. Іноземну валюту необхідно задекларувати при в'їзді в Україну в митній декларації.

Національні свята

  • 1 січня - Новий Рік
  • 7 січня - Різдво
  • 8 березня - Жіночий День
  • 9 травня - День Перемоги
  • 1-2 травня - День Праці
  • 28 червня - День Конституції
  • 24 серпня - День Незалежності
  • Великдень - один день (неділя)
  • Трійця - один день (неділя)

Час

Час по Гринвічу + дві години, середньоєвропейський час + 1 година.

З метою збереження світла годинники переводять в першу неділю квітня та останню неділю жовтня.

Електрика

В Україні користуються електричною напругою в 220 вольт, 50 гц. Для електричних пристроїв на 110 вольт необхідно мати адаптор або трансформатор.

Телебачення

Україна має 3 національних телеканали та велику кількість комерційних каналів. Кабельне та сателітарне телебачення доступне в готелях та великих містах.

Здоров'я

Українське страхування необхідне для всіх іноземців, що прибувають в Україну, але при наявності особистої страхової картки українське страхування необов'язкове. Лікарі та лікарні воліють оплату готівкою.

Подорожі Україною

Україна має досить добре розвинуту систему міжміських автобусних перевезень, які з'єднують великі міста з сусідніми областями.

Також автобусом можна доїхати з будь-якого міста або містечка до сільської місцевості. Україна має дуже зручну мережу залізничних доріг, яка покриває всю країну. В більшості готелів можна зарезервувати залізничні квитки.

Таксі можна викликати в готелях звернувшись до чергового адміністратора, бюро обслуговування іноземців або швейцара. Також можна приватно замовити таксі у Львові за телефонами 058, 083, 000, 002. Ціна, звичайно, встановлюється водієм, але її необхідно визначити перед поїздкою. Водії таксі інколи беруть оплату іноземною валютою.

Важливі телефони

  • Допомога при пожежі - 101
  • Міліція - 102
  • Швидка медична допомога - 103

Міжнародний телефонний набір: наберіть 8, зачекайте на гудок, наберіть 10, код країни, код міста та номер телефону.

Телефони "Львів-Інтуртрансу":

  • У Львові:
    (38 032) 297 09 14, факс (38 032) 298 05 30
    (38 032) 297 62 10, факс (38 032) 292 61 14
  • В Києві:
    (38 044) 272 33 40, 238 27 41

Українська кухня

Національна кухня відображує багатство та різноманітність традицій, що пов'язані з народними звичаями, духовністю та культурою українського народу. Страви смачні, але інколи складні у виконанні. Найбільш популярна українська страва – борщ. Складається з 20 інгредієнтів, ароматний та насичений смаком, готується на основі червоних бурячків на м'ясному бульйоні або зовсім без м'яса. Ще одна популярна українська страва – вареники/пироги. Скільки районів, стільки й варіантів приготування вареників з різними начинками: картоплею, сиром, маком, капустою, м'ясом, печінкою, грибами або різною ягодою влітку. Не менш популярні голубці – м'ясні або вегетаріанські, або начинені болгарські перці. В українській кухні дуже популярні різноманітні молочні та сирні страви – млинці, сирники, пудинги, фруктові супи. Люблять українці різні види солодкого тіста: пампушки, вергуни, тощо.

Де перекусити

Більшість міст пропонують великий вибір кафе, барів, ресторанів національної або європейської кухні. В великих містах є МакДональдси, піцерії, бістро та кафе "швидкої їжі". Ресторани китайської та східної кухні можна знайти тільки у великих містах. В сільській місцевості їжа інколи смачніша, але рівень обслуговування та комфорту може бути нижчим від міського.

Алкогольні напої в Україні не дорогі та доступні. В сільській місцевості гостям запропонують домашню горілку "самогон" різної міцності та смаку.

Вода

Не рекомендується вживати водопровідну воду, її необхідно переварювати. Ліпше пити газовану або негазовану мінеральну воду, яка представлена в широкому асортименті. В сільській місцевості колодязна вода є безпечною.

Чайові

Ваш ресторанний рахунок може містити 5 % за обслуговування. Але декілька гривень (не більше 10 %) офіціантові зробить Ваш обід або вечерю більш приємними.

Економіка

Україна – промислова й аграрна держава, надра якої багаті на вугілля, залізну руду, марганець, нікель, уран. Найважливіші галузі української індустрії: видобувна, хімічна, металообробна, машинобудівна, харчова та текстильна. Основними важілями, які сприяють подальшому розвитку української економіки, можна вважати високу кваліфікацію робочої сили, добре розвинуті системи зв'язку та розподілу, сприятливі кліматичні та природні умови, що дають поштовх для розвитку туризму, капіталовкладень, інвестицій.

Спорт

Футбол – найбільш популярний вид спорту в Україні. Також розповсюджені теніс, баскетбол, волейбол, бокс і легка атлетика. Спортивні майданчики можна бачити в великих та маленьких містах. Майже всі великі міста мають тенісні корти, басейни, стадіони та інші спортивні будови.

Збираючись в подорож до України

Паспорти та візи

Для в'їзду в Україну необхідно мати паспорт з українською візою, яку можна отримати в Посольствах і Консульствах України.

Митні правила

В Україну можна ввозити все окрім зброї та наркотиків. Предмети, які мають значну мистецьку, історичну або наукову цінність, а також продукти харчування, оподаткуванню не підлягають. Обмеження розповсюджуються на алкоголь та тютюн. Можна ввозити в Україну до 10.000 американських доларів/євро без підтверджуючих документів. Наступні предмети підлягають декларуванню та митному оподаткуванню: ті, що не призначені для особистого користування, тобто що ввозяться з метою комерційної та підприємницької діяльності. Твори мистецтва та культурно-історичні цінності можна вивезти за спеціальним дозволом Міністерства Культури України.

Соціальні послуги

Туристичні агенції запропонують мандрівникам послуги транспорту до/з летовища (залізничного вокзалу) до/з готелю, авіа/залізничні квитки, нічліг і доставку до інших населених пунктів країни, тощо.

Страхування

Майже кожна авіалінія забезпечує мандрівника страховкою, так звана Travel Insurance, у разі: смерті чи каліцтва, що спричинені аварією літака, хворобою під час подорожі, втратою багажу, відміною авіарейсу, тощо.

Як добратися до України

До України можна добратися літаком, поїздом, автобусом і автомашиною. Наша Фірма має регулярне автобусне сполучення з Римом, Лісабоном, Брюселем, Парижем, Неаполем, Антверпеном.