ua en pl 

+38(032)294-94-40

(067) 674-04-23, (067) 672-01-21

Словаччина ::: Про країну

Офіційна назва - Словацька Республіка.

Державний устрій. Словаччина - республіка. Глава держави - президент. Глава уряду - прем'єр-міністр. Законодавчий орган - однопалатна Національна рада.

Географічне розташування - країна знаходиться у Центральній Європі, межує з Україною (спільний кордон 90 км), Польщею (444 км), Угорщиною (515 км), Австрією (91 км) і Чехією (215 км).

Площа території - 48 845 км. кв. (127 місце у світі).

Адміністративний поділ. Згідно з адміністративно-територіальним поділом, уведеним 29 липня 1996 р. територія Словаччини поділяється на 8 країв, які у свою чергу діляться на 79 районів.

Чисельність населення - близько 5,415 млн. осіб (103 місце у світі). Словаки - 85,5%, угорці - 11%, 1,5% - румуни, 1,1% - чехи, менше 1% - росіяни й українці.

Столиця - Братислава (448,6 тис. осіб).

Інші великі міста - Кошице (245,2 тис. осіб.), Прешов (95,8 тис. осіб). Жиліна (87,8 тис. осіб), Нітра (87,3 тис. осіб).

Державна мова - словацька.

Релігія - більшість населення - християни (католики і протестанти), представлені також православна і греко-католицька церква.

Державне свято - 1 січня - День заснування Республіки (1993 р.).

Державний прапор. Державний гербДержавний прапор - полотнище, що складається з трьох горизонтальних смуг білого, синього і червоного кольору. На передній половині полотнища зображений Державний герб Словацької Республіки.

Державний герб - червоний ранньоготичний щит з зображенням на ньому подвійного срібного хреста, піднятого на підвищену середню вершину синього трипагорба.

Державний гімн - два перших куплети пісні "Над Татрами блискавка блискає" ("Nad Tatrou sa blyska").

Грошова одиниця - словацька крона = 100 геллерів.

Членство у міжнародних організаціях - СОТ, МБРР, ОБСЄ, МВФ, ООН, МФЧХ, РЄ.

Домен - .sk.

Грошова одиниця

Національна валютаНаціональна валюта країни - словацька крона (Sk) дорівнює 100 геллерам. В обігу знаходяться монети номіналом 10, 20 і 50 геллерів і 1, 2, 5 і 10 крон (Sk) і купюри вартістю 20, 50, 100, 500, 1000 і 5000 крон.

Чехословацькі монети і купюри недійсні.

Місцевий час

Відстає від київського на 1 годину.

Правила в'їзду

Необхідні дійсні закордонні паспорти (а не європейські карти, що засвідчують особу). У Словацькій Республіці безвізові відносини з усіма країнами Європи, зі США (для громадян США), Бразилією, ПАР, Китаєм та іншими країнами.

Митні правила

Митних обмежень немає. Обмежень на пересування по країні немає. При виїзді з країни деякі банки здійснюють зворотну купівлю словацьких крон. Для цього необхідний паспорт і квитанція про попередню покупку крон у банку.

Телефони:

  • Довідка - 120(0120)
  • Поліція: 158
  • Система аварійної і швидкої допомоги на дорогах: 154
  • Швидка допомога: 155
  • Пожежна охорона: 150

Визначні місця

Словаччина славиться своєю природою, відомою у всій Європі. Найбільш визначними місцями є Татри, Мала Фатра (біля Жилини), Рудні Гори і Словенський Рай (на схід від Попрада), льодові печери, гейзери. У країні близько 1,4 тисячі мінеральних джерел. Банська Штявниця, Словенський крас, Списький град (замок), село Влколинець включені до списку світової спадщини ООН.

Можливості для туризму дуже різноманітні, взимку це найкращий лижний курорт у Східній Європі. Високі Татри - Татранська Ломниця, Старий Смоковець, Штребське Плесо на березі мальовничого озера, Бістру, Деменівська долина з найкрасивішими печерами: Деменівська печера свободи, Деменівська льодова печера, Важецька печера, долина Боцка, Малині, Хопок. Ясна - найкращий курорт усієї Східної Європи.

Словаччина також відома своїми історичними місцями. Міста східної Словаччини вибудувані в готичному стилі.

Братислава - Замок Девін (за 10 км. від міста), Стара Ратуша XIII століття, Палац Праймитс (XVIII ст.), Собор Св. Мартіна (ХІV-Х ст.), Маєток Сегнера (XVII ст.) і Фонтан Роланда (XVI ст.), вулиці Капітульська, Клариска, Лауринська і Панська, Словацька Національна Галерея, Муніципальний Музей, що розміщується в Старій Ратуші, Фармацевтичний Музей.

Трнава з 1541 року була центром церковної адміністрації, університет ХVІІ- ХVІІІ ст., прекрасні пам'ятки архітектури.

Нітра - старе слов'янське укріплене поселення: Замок, Францисканська церква, монастир, палац (XVIII ст.), Колона (XVIII ст.) і Бібліотека Абатства в Старій Семінарії XVIII століття.

Банська-Стявниця - Старий Замок (XVI ст.), будинки Гірської і Лісової Академій, пам'ятки гірничодобувної промисловості, місто включене до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

У Левочі знаходиться найвищий у світі готичний вівтар. Кежмарок - готичний замок XV століття з каплицею XVII ст., руїни середньовічних міських стін і замка. Курорт Бардежовське Купеле відомий з XIII століття своїми джерелами з властивостями загоювання.

Дудинс - найкращий за мінеральним складом, курорт Пештани спеціалізується на лікуванні ревматизму.

Тренчианські Теплиці знаходяться біля сірчаного джерела і підходять для лікування ніг, курорти в селах Лучки, Коритниця і Любохня, термальні пляжі в селах Бешеньова і Липтовський Ян, багато джерел теплої і вуглекислої мінеральної води в селах Бешеньова, Ликава, Квачани, Жяр, Прибилина, Заважливі Поруби, Липтовський Ян і т.д. Водолікарні: Пиєштяни, Тренчианська Теплиця, Дудинце і Бардейов. Лікарні для лікування дихальних органів розташовані у Високих Татрах: Штребському Плесі, Новому Смоковці, печера Бістру для лікування алергійних захворювань.