ua en pl 

+38(032)294-94-40

(067) 674-04-23, (067) 672-01-21

Чорногорія ::: Про країну

Якщо Ви хочете побувати в царстві недоторканої природи, погуляти по березі моря під чарівний шепіт хвиль, відвідати монастирі та церкви з багатовіковою історією – це все чекає на Вас у Чорногорії. Тут Вас зустрінуть гостинні й дружелюбні, щедрі й усміхнені люди. Чорногорці вразять Вас своєю безтурботністю та відсутністю поспіху. Сюди варто приїхати навіть для того, щоб перейняти життєву мудрість з десяти чорногорських заповідей!

Тут, у маленькому й затишному куточку гірських Балкан, одному з оазисів Європи, можна повністю забути про постійний поспіх та цивілізацію, відпочити під шум прибою і п'янкі аромати пишної середземноморської природи.

Якщо Ви хочете повірити в дива, поїдьте до Чорногорії. Ця маленька країна змінить Ваше уявлення про літній відпочинок!

Найвідоміші пляжі Будванської рів'єри: Слов'янський Пляж, Могрен, Яз, Бечічі, Королівський Пляж, біля якого є сосновий ліс, Ульцинської рівє'ри: нудистський пляж Ада Бояна. Вибір за Вами. Їхня унікальність – чистота, чудова природа, більшості з них невід'ємною перевагою є дрібний пісок.

Площа: 13812 км кв

Населення: 662000 чоловік

Столиця: Подгоріца, історична і культурна столиця – м. Цетінє

Релігія: православна

Найбільші курорти: Будва, Бечічі, Петровац, Герцег Новий, Бар

Аеропорт: Тіват, Подгоріца

Найвищий пік: Боботов кук (гора Дурмітор) 2.522 м

Найбільше озеро: Скадарське озеро 391 м кв

Найглибший каньйон: ріка Тара 1300 м

Прозорість моря: від 38 до 56 м

Валюта: євро

Географія

Чорногорія знаходиться на півдні Європи, на Адріатичному узбережжі Балканського півострова.

Протяжність Будванської рів'єри близько 25 км. Її ще називають Рів'єрою піщаних пляжів.

Будванська рів'єра має безліч пляжів, серед яких найбільш відвідуваними є:

  • пляж в м. Бечічі ( протяжність пляжу 1950 м, дрібна галька),
  • міський пляж в Будві,
  • Слов'янський пляж ( протяжність – 1600м, дрібна галька),
  • Могрен ( знаходиться на відстані 150 м від готелю "Авала" в Будві, пісок)
  • Пляж в м. Петровац ( протяжність 600м, пісок),
  • Пляж в м. Мілочер (протяжність – 280 м, пісок і дрібна галька, оточений сосновим лісом).
  • Пляж Королеви (протяжність 120 м, пісок). Знаходиться біля пляжу Мілочер.
  • Пляж св. Стефан ( протяжність – 700 м, дрібний пісок і галька). Це два пляжі, які розташовані з обох боків містечка - готелю св. Стефан.

Клімат

Типовий середземноморський - гаряче та сухе літо (повітря +28 +32 0 С, вода в морі +22 +26 0 С) і м'яка зима +8 +10 0 С.

Купальний сезон починається з травня і продовжується до кінця вересня. Чорногорія по кількості сонячних днів поступається лише Кіпру (у Європі).

Час

Час відстає від київського на 1 годину.

Електрика

Напруга в мережі, роз'єми вилок і розеток, як у нас – 220 вольт, 50 герц, двох контактні.

Мова

Державна мова – сербська, яка належить до слов'янських мов, а тому дуже подібна на російську і українську мови (тільки менше голосних звуків). З іноземних мов найбільш розмовними є німецька та англійська мови.

В'їзд і виїзд, ввіз і вивіз.

Для в'їзду в Чорногорію необхідна угорська віза, яка виробляється в посольстві, та чорногорський ваучер, який видається на групу туристів.

Особливих обмежень по ввозу і вивозу нема.

Кухня

Типова слов'янська кухня з елементами середземноморської – різноманітні м'ясні страви, дари моря, фрукти, овочі. Не забудьте спробувати місцеві вина ("Вранац", "Крстач") і виноградну горілку - ракія "Лоза".

Покупки і сувеніри

В першу чергу, вироби місцевих промислів, шкіра, біжутерія і галантерея.

Як правило, магазини працюють щоденно з 8-9 до 12-13 години потім з 16-17 до пізнього вечора. Обідня перерва з 13.00 до 17.00. На місцевому ринку покупку можна здійснити лише зранку.

Транспорт і зв'язок

Доволі хороші (для гірської країни) дороги, рух - правосторонній. Є залізниця. Національна авіакомпанія Montenegro Airlines тільки почала розвиватись і поки що літає в основному у Німеччину, Югославію і сусідні Балканські країни. Регулярні рейси сюди також здійснюють російський "Аерофлот" і югославська JAT.

Найбільш стійкий мобільний зв'язок забезпечує українська компанія UMC.

Оператор мобільного зв'язку в Чорногорії – компанія Pro Monte та Monet.

Карточка до мобільного телефону коштує 15 Євро, з яких 10 Є – на рахунку.

Погода в Чорногорії - на узбережжі

Прибережна смуга простирається уздовж Адріатичного моря від Herceg Novi на заході до устя ріки Bojana на сході. Ця смуга відділена від внутрішніх районів гірськими ланцюгами, деякі вершини яких піднімаються на 1700 метрів над рівнем моря й запобігають впливу моря на континентальні регіони. У прибережній зоні середня температура в липні коливаються від 23,4 C до 25,6C. Літо звичайно довге й сухе, а зима - коротка й м'яка. Середня кількість сонячних годин у плині року на узбережжі - 2500, а іноді й 2700.

Погода в Чорногорії - у континентальній частині

У центральній частині Чорногорії, в області Zetska і рівнини Bjelopavlicka, температури в липні - 26,4 (Подгорица) і 25,4 (Danilovgrad). Абсолютний температурний максимум іноді досягає 40 C. Через долину Bojana, по басейні озера Skadar і по каньйону ріки Moraca, приходить більша порція тепла до Подгорице, через що Подгорица є самим теплим містом у Югославії. Середні температури в січні - близько 5 C, у той час як абсолютний мінімум був зафіксований - -10 C.

Погода в Чорногорії - у горах

Регіон високих карстових гір починається на півночі й на сходу від рік Piva, Komarnica й Moraca. Цей гірський масив складається з маленьких і добре збережених рівнин на висоті в середньому близько 1700 метрів. Ці гірські тераси піднімаються іноді й на 2000 м над рівнем моря. У цьому регіоні типовий субальпийский клімат з холодними сніжними зимами й помірною температурою влітку. У той час, як сніг більша рідкість на узбережжя Чорногорії й у басейні озера Skadar, у горах його випадає близько 5 метрів. У північних регіонах Чорногорії, особливо у високих горах, сніг затримується на кілька місяців, а іноді навіть цілий рік не сходить із землі.

Термін оформлення візи - 10 днів.

Туристам на замітку

В Чорногорії знаходиться самий глибокий в Європі та другий в Світі після каньону Колорадо - каньон річки Тара (1300 м).

Чотири національних заповідники - Дурмитор, Біоградська гора, Ловчен та Скандарське озеро - занесені в списки всесвітнього природного наслідування ЮНЕСКО.

В 1991 р. Чорногорія була проголошена екологічно чистою територією. Найбільш відомі курорти Чорногорського узбережжя: Будва, Святий Стефан, Герцег Нові.

Середня температура повітря літом +25С, води +22С. Купальний сезон розпочинається в квітні та продовжується до листопада. Середня температура повітря в зимовий період +10С.