ua en pl 

+38(032)294-94-40

(067) 674-04-23, (067) 672-01-21

Болгарія ::: Про країну

Офіційна назва: Народна Республіка Болгарія (НРБ).

Державний устрій: Болгарія - республіка з парламентським правлінням (за Конституцією РБ, прийнятою 12 липня 1992 року).

Глава держави - Президент, законодавчу владу здійснюють Народні збори, виконавчим органом влади є Рада Міністрів (уряд).

Географічне положення: площа Болгарії 111 000 км.

Максимальна відстань із заходу на схід 520 кілометрів, з півдня на північ - 330 кілометрів.

Болгарія має спільний кордон на півночі з Руминією, на заході з Югославією, на півдні- з Грецією та Турцією. Четверту частину території займають ліси, одні з найгустіших в центральній Європі.

Площа: 111 тис.кв.км

Адміністративний поділ: 9 областей, які поділяються на 273 общини.

Населення - 7,845 млн. чол.(грудень 2002 року) В країні також проживають етнічні турки, цигани, греки, вірмени.

Столиця: Софія, (1,17 млн.жителів на 2001).

Найбільші міста: Пловдив(358 тис.), Варна(294 тис.), Русе(180тис).

Мова: Офіційна мова- болгарська, яка належить до групи слов'янських мов.

На всіх курортах, в туристичних центрах та готелях персонал володіє російською, англійською, німецькою, французькою мовами.

Релігія: Переважає православне християнство.

Державне свято:3 березня - День визволення від османського іга ( 1878 р.).

Державний прапор. Державний гербДержавний прапор: Державний прапор Болгарії складається із білої, зеленої та червоної горизонтальних полосок з гербом у лівій верхній частині.

Біла полоса - символ миру та свободи, зелена- природні багатства країни, червона- символ мужності і крові патріотів, яка пролита у боротьбі за незалежність.

Прапор у такому вигляді існує ще з 1947 року.

Державний герб: Герб Республіки Болгарії являє собою стоячого на задніх лапах золотого коронованого лева на червоному фоні у формі щиту, під яким напис:

"Сила в об'єднанні". Щит тримають два золотих коронованих прямостоячих левів з лівої та правої сторін. Вони стоять на зхрещених дубових гілках із жолудями.

Державний гімн: Державним гімном є пісня "Мила Батьківщина".

Горда Стара планина,
до ней Дунава синей,
слънце Тракия огрява,
над Пирина пламеней.

Приспів:

Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост, твойта прелест,
ах, те нямат край.
Паднаха борци безчет
за народа наш любим,
майко, дай ни мъжка сила
пътя им да продължим.

Грошова одиниця: лев = 100 стотинок.

Членство у міжнародних організаціях: Болгарія - член ООН (з1955).

Домен - .bg.

Місцевий час

GMТ + 2. У Болгарії час переводиться з літнього на зимовий у ті ж самі дати, що й у всій Європі.

Грошова одиниця

Грошова одиниця - лев, що складається із 100 стотинок. Не дозволяється ввозити і вивозити леви з Болгарії. Іноземна валюта може ввозитися і вивозитися з Болгарії без обмеження і декларації. Обмін валюти здійснюється в банках, обмінних бюро (зустрічаються дуже часто), в готелях, на прикордонних пунктах, вокзалах та в інших місцях.

Пошта і телефон

Поштові картки, конверти і марки Ви можете знайти в усіх готелях, філіях пошти і т.д. Пошта йде в Європу довго - приблизно один тиждень. Ви можете телефонувати з готелю або пошти, використовуючи автоматичні коди.

Візовий режим

З 30 травня громадяни України зможуть відвідати Болгарію за спрощеним візовим режимом.

Згідно з угодою між Кабінетом Міністрів України і урядом Республіки Болгарія про взаємні поїздки громадян, укладеною 24 квітня, забезпечено максимальну лібералізацію візового режиму поїздок українських громадян до Болгарії. Він був введений болгарською стороною 1 жовтня 2001 року. Угода, зокрема, передбачає відмову від віз для громадян України – власників дипломатичних і службових паспортів, членів морських екіпажів та екіпажів повітряних суден цивільної авіації, а також для осіб, які мають дозвіл на перебування або постійне місце проживання на території Болгарії.

Отримувати візи без наявності запрошення зможуть особи, які мають нерухомість на території Болгарії, а також особи, які знаходяться в законному шлюбі з громадянином Болгарії, незалежно від місця їхнього проживання.

Безкоштовні візи видаватимуться громадянам України, які є учасниками культурних заходів та спортивних змагань, організованих через центральні державні відомства по культурі та спорту, особам віком понад 60 років, неповнолітнім (до 16 років), слухачам фахових курсів, організованих вищими навчальними установами або державними відомствами по науці та освіті, а також туристам, які оформили путівки через туристичні агентства.

Аналогічні правила в'їзду, виїзду, транзитного перебування та тимчасового перебування на території України встановлюються і для громадян Республіки Болгарія.